Włodawa: Policjanci udzielili pierwszej pomocy dwóm mężczyznom
W sobotę ci sami policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego dwukrotnie udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Najpierw okryli folią termiczną i ułożyli w pozycji bocznej ustalonej nieprzytomnego meżczyznę, który leżał na jezdni i stwarzał zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Później odpowiednio zareagowali wobec nietrzeźwego, który leżał na klatce schodowej i był nieprzytomny. Obydwaj mężczyzni zostali zabrani do szpitala.
W sobotę ci sami policjanci Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej dwóm mężczyznom. Najpierw ok. godz. 15:10 st. sierż. Katarzyna Pomiankiewicz oraz sierż. szt. Marek Omelczuk udali się do m. Lubień gdzie według zgłoszenia na jezdni leżał mężczyzna. Na miejscu okazało się, że oprócz tego że był nieprzytomny oddychający to stwarzał zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu. Funkcjonariusze więc ułożyli mężczyznę w pozycji bocznej ustalonej oraz okryli folią termiczną z uwagi na zagrożenie wychłodzenia. Policjanci powiadomili też karatkę pogotowia i do jej przyjazdu monitorowali funkcje życiowe mężczyzny. Po przybyciu załogi pogotowia 30-latek z gm. Wyryki został przewieziony do szpitala, ponieważ jego organizm był wychłodzony. Znajdował się pod działaniem alkoholu.
Do kolejnego zdarzenia doszło ok. godz. 18:30 gdzie według zgłoszenia na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych we Włodawie leży mężczyzna. Policjanci od razu zorientowali się, że znajduje się pod działaniem alkoholu i po sprawdzeniu funkcji życiowych ustalili, że jest osobą nieprzytomną oddychającą. Podobnie jak w poprzednim przypadku ułożyli go w pozycji bocznej ustalonej by zapobiec zachłyśnięciu i monitorowali jego funkcje życiowe do czasu przyjazdu karetki, która zabrała 53-letniego mieszkańca Włodawy na oddział intensywenej terapii.
Obydwa zdarzenia są przykładem skuteczności działań Policji i umiejętności reagowania funkjconariuszy w sytuacjach kryzysowych kiedy życie i zdrowie ludzkie jest zagrożone. To także doskonały przykład zaufania społeczeństwa do służb mundurowych i świadomości obywateli o konieczności powiadamiania o sytuacjach niebezpiecznych, a w szczególności kiedy osoba może być zagrożona wychłodzeniem.
E.T.