Aktualności

Puławy: Nie mógł odpalić samochodu – wpadł z amfetaminą

Data publikacji 30.01.2017

Na jednym z osiedli w Puławach 30-latek zatrzymał patrol policji, który pełnił służbę nieoznakowym radiowozem. Mężczyzna nie mógł odpalić samochodu i chciał pożyczyć kable do odpalania samochodu. Jednak kiedy zorientował się, że do pomocy zatrzymał mundurowych zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci szybko ustalili powód jego zakłopotania. Okazało się, że posiadał przy sobie 3,5 g amfetaminy oraz 2,5 g tzw. dopalaczy. 30–letni puławianin trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj rano na jednym z osiedli w Puławach policjantów z ogniwa patrolowego puławskiej komendy, którzy pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem zatrzymał 30-letni mężczyzna. Miał problem z autem, nie mógł go odpalić i chciał pożyczyć kabli do odpalania samochodu. Gdy zauważył, że osobami, które poprosił o pomoc są policjanci, zaczął zachowywać się nerwowo. Zainteresowało to mundurowych, którzy postanowili go wylegitymować. W trakcie czynności mężczyzna próbował się oddalić, ale został powstrzymany przez policjantów. Wówczas próbował ukryć w samochodzie woreczek foliowy, w którym jak się okazało była amfetamina w ilości 3,5 g. Umieszczony w radiowozie próbował ukryć jeszcze jeden woreczek z zawartością 2,5 g białego proszku, ale to również mu się nie udało. W drugim woreczku najprawdopodobniej znajdowały się tzw. dopalacze, ale potwierdzą to specjalistyczne badania.

30-letni mieszkaniec Puław został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

E.R.K

Powrót na górę strony