Aktualności

KWP/Lubartów: Poznaliśmy najlepszych tenisistów wśród polskich policjantów

Data publikacji 29.01.2017

53 zawodników z całego kraju wystartowało w dwudniowych zmaganiach o tytuł najlepszego tenisisty stołowego wśród polskich policjantów. Po raz pierwszy takie zawody odbyły się w Lubartowie na obiektach Zespołu Szkół nr 2. Objęte zostały honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, a ich organizatorem był Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów w Lublinie, Starostwo Powiatowe w Lubartowie, Urzędu Miasta Lubartów i Klub Sportowy „Lewart”. Najlepszą drużyną okazał się reprezentacja KWP w Bydgoszczy. Natomiast indywidualnie najlepszymi tenisistami wśród polskich policjantów okazali się: Piotr Mojka z KWP w Gdańsku oraz Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie.

Mistrzostwa Polski Policji - Lubartów 2017 podzielone były na dwa dni. W sobotę, po uroczystym otwarciu Mistrzostw przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Sławomira Zagojskiego, odbyła się rywalizacja drużynowa. W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z KWP w Bydgoszczy. Srebro zdobyła drużyna z KWP we Wrocławiu. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy reprezentujący KWP w Krakowie. Kolejne miejsca przypadły reprezentantom KWP w Szczecinie, KWP w Rzeszowie, I drużynie KWP w Lublinie, KWP w Katowicach, KWP w Radomiu, KWP w Gdańsku, KWP w Kielcach oraz II i III drużynie KWP w Lublinie.

W niedzielę tenisiści walczyli o tytuły indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych - do 40-lat i powyżej 40-lat. Mecze pokazały, że zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom sportowy i konkurencja do mistrzostwa była bardzo duża. Warto zaznaczyć, że część zawodników występuje lub występowała w przeszłości w krajowych rozgrywkach ligowych w tenisie stołowym. Po kilkugodzinnej rywalizacji w kategorii wiekowej do lat-40 zwyciężył Piotr Mojka z KWP w Gdańsku. Drugi był Maciej Rakowicz z KWP z Bydgoszczy. Trzecie miejsce zajął Adrian Kowal z KWP z Bydgoszczy. W kategorii powyżej lat-40 wygrał Robert Wróbel z KWP w Rzeszowie. Drugie miejsce zajął Dariusz Butrym z KWP we Wrocławiu, a trzecie Arkadiusz Mularczyk z KWP we Wrocławiu. Najlepszymi zawodnikami z naszego województwa zostali Janusz Stróżak oraz Krzysztof Jonasz. Najlepszą zawodniczką wybrano Sylwię Purlis z KWP w Szczecinie. Wyróżniona została także Monika Murawska z KWP w Poznaniu. Najaktywniejszym zawodnikiem turnieju wybrano Dominika Woźniaka z KWP w Krakowie. Nagrodę fair-play otrzymał Arkadiusz Mularczyk z KWP we Wrocławiu.

Puchary, medale oraz nagrody rzeczowe wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie: insp. Sławomir Zagojski, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie: insp. Marek Wrona, Przewodniczący NSZZ Policjantów KWP w Lublinie: asp. szt. Artur Garbacz, Burmistrz Miasta Lubartów: Pan Janusz Bodziacki, Pan Grzegorz Szyszko ze Starostwa Powiatowego w Lubartowie oraz przedstawiciele instytucji wspierających organizację zawodów, a także sponsorzy i działacze Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zawodów.

G.P.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.26 MB)

Powrót na górę strony