Biłgoraj: Debata Społeczna w Biłgoraju
W sali kameralnej Centrum Kultury w Biłgoraju odbyła się debata społeczna poświęcona Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w kontekście pracy dzielnicowych na terenie powiatu biłgorajskiego. W debacie udział wzięli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Wojciech Bobko, Komendant Komisariatu w Józefowie, kierownicy posterunków i dzielnicowi z naszego powiatu. Mundurowi przypomnieli także o funkcjonującej aplikacji mobilnej "Moja komenda".
Wczoraj w Sali kameralne Biłgorajskiego Centrum Kultury w Biłgoraju o godzinie 11:00 odbyła się debata społeczna poświęcona Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w kontekście pracy dzielnicowych na terenie powiatu biłgorajskiego.
W debacie udział wzięli: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Wojciech Bobko, Komendant Komisariatu w Józefowie, kierownicy posterunków i dzielnicowi z naszego powiatu. Obecni również byli wicestarosta powiatu biłgorajskiego Jarosław Lipiec, sekretarz Urzędu Miasta Bogdan Kowalik, komendant straży miejskiej Bogdan Zwoliński, komendant straży gminnej Marek Łaba, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Łada" Aleksander Bełżek oraz mieszkańcy z naszego powiatu.
Na początku głos zabrał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju podinsp. Marek Jamroz, który mówił o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, o tym jak funkcjonuje ona na terenie naszego powiatu. Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji nadkom. Wojciech Bobko, który skupił się na kwestii bezpieczeństwa. Powiedział, że obsługa mapy została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej korzystać każdy obywatel. Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Podkreślił, że mapa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, w tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112 lub 997. Zgłaszane przez stronę informacje podlegają weryfikacji, którą prowadzą policjanci, w tym dzielnicowi.
Nadkom. Wojciech Bobko przypomniał także o funkcjonującej aplikacji mobilnej "Moja komenda". Aby wyszukać dzielnicowego z dowolnej części kraju wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania lub imię i nazwisko funkcjonariusza.
Wszystkich serdecznie zachęcamy do korzystania z nowych aplikacji.
J.K.