Ryki: Odpowie za fałszywe zgłoszenie - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Ryki: Odpowie za fałszywe zgłoszenie

Data publikacji 18.01.2017

Mieszkaniec powiatu ryckiego odpowie za niepotrzebną czynność Policji. 46-latek poinformował o zranieniu jego kolegi niebezpiecznym narzędziem. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu. Za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 16.00 w Dęblinie. Dyspozytor  służb ratunkowych odebrał zgłoszenie od anonimowego mężczyzny, który poinformował, że jego kolega został zraniony niebezpiecznym narzędziem. Kilka minut później odwołał zgłoszenie. Dyspozytor informacje tę natychmiast przekazał do dęblińskiego komisariatu.

Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Rozpoczęli poszukiwana dzwoniącego mężczyzny aby ustalić czy nie jest zagrożone czyjeś zdrowie lub życie. Funkcjonariusze już po kilkudziesięciu minutach ustalili dzwoniącego. Okazał się nim 46-letni mieszkaniec Dęblina. Trafił na komisariat. Był nietrzeźwy, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Tłumaczył, że nikomu nic się nie stało, a on dzwonił na numer alarmowy,  ponieważ chciał sobie zażartować. Mężczyzna za wywołanie niepotrzebnej czynności służb ratunkowych  odpowie teraz przed sądem 

Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia ,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
 

JW