Aktualności

KWP: Handlowali podróbkami

Data publikacji 14.01.2017

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością wspólnie z mundurowymi z Radzynia Podlaskiego i III komisariatu w Lublinie prowadzili działania pod kątem wyeliminowania z obrotu towarów opatrzonych podrobionymi znakami towarowymi. 32 latek z Radzynia Podlaskiego sprzedawał podróbki okularów i zegarków. 28 latek z Lublina prócz zegarków miał także podrobioną odzież. Łącznie zabezpieczono kilkadziesiąt sztuk nielegalnego towaru.

W minioną środę policjanci zajmujący się zwalczaniem Cyberprzestępczości z KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z Radzynia Podlaskiego przeszukali mieszkanie należące do 32 latka. Z naszych informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać towary z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi.  Podczas przeszukania ujawniono zegarki oraz okulary opatrzone logo znanych, światowych marek. Na podstawie zgromadzonych materiałów firmy reprezentujące pokrzywdzone marki określiły szacunkową wartość oryginalnych odpowiedników na kwotę 90 tysięcy złotych.

Dzień później podobne działania przeprowadzone zostały także w Lublinie, w rejonie działania III komisariatu. Tym razem 28 letni mężczyzna zajmował się handlem podrobioną odzieżą i zegarkami. Ponadto podczas przeszukania odnaleziono u niego niewielkie ilości środków odurzających w postaci marihuany i pochodnej metaamfetaminy. Przy okazji funkcjonariusze zatrzymali kuriera dostarczającego przesyłki pocztowe, który to w trakcie przeszukania przyszedł do mieszkania 28 latka. Chciał tylko doręczyć zwrotną przesyłkę z zawartością podrobionej torebki.  Kiedy jednak policjanci sprawdzili jego tożsamość okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary.

W obu przypadkach prowadzone są czynności w kierunku art. 305 Ustawy o Własności Przemysłowej. Za wprowadzenie do obrotu, towarów z podrobionymi znakami towarowymi, których nie ma prawa używać i uczynienia sobie z niego stałego źródła dochodu albo dopuszczenia się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

R.L.R.

Powrót na górę strony