Aktualności

Kraśnik: Ofiara mrozów w powiecie

Data publikacji 09.01.2017

Policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o zgonie mężczyzny w miejscowości Kopiec gm. Annopol. Ciało 52 latka , w mieszkaniu znalazł sąsiad zmarłego. Lekarz określił, że mężczyzna zmarł w wyniku wychłodzenia.

W niedzielę policjanci z Kraśnika zostali powiadomieni o zgonie mężczyzny w miejscowości Kopiec gm. Annopol. Ciało mężczyzny zostało odnalezione w domu, w którym zamieszkiwał. Najprawdopodobniej mężczyzna zmarł z wychłodzenia. Taką przyczynę zgonu podał lekarz sądowy, który przybył na miejsce zdarzenia. Jak ustalili policjanci, 52-latek  nadużywał alkoholu.

W okresie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz spada, nie zapominajmy, że wśród nas są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy policję lub pogotowie ratunkowe za każdym razem kiedy widzimy, że ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu. Taki telefon może uratować ludzkie życie.

Policjanci co roku w okresie zimowym podejmują działania mające na celu ograniczenie zgonów osób spowodowanych wychłodzeniem. W ramach codziennej służby policjanci zwracają uwagę na osoby szczególnie narażone tj. osoby bezdomne, nieporadne życiowo, osoby starsze mieszkające samotnie, czy też osoby nietrzeźwe znajdujące się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu. Policjanci kontrolują miejsca gromadzenia się osób bezdomnych i informują te osoby o możliwościach skorzystania z pomocy lokalnych ośrodków pomocy.

 

J.M.

Powrót na górę strony