Aktualności

Łęczna: Kolejna ofiara wychłodzenia

Data publikacji 09.01.2017

Łęczyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło wczoraj na terenie jednej z posesji w gm. Puchaczów. W wyniku najprawdopodobniej wychłodzenia organizmu zmarł 58–latek. Z kolei jego 82–letnia matka z objawami wyziębienia została przewieziona do szpitala w Łęcznej. Apelujemy aby zgłaszać pod numer alarmowy policji wszelkie informacje o osobach, które znajdują się w sytuacjach zagrażających życiu. Pamiętajmy szybka reakcja i udzielona w porę pomoc może ocalić czyjeś życie.

Wczoraj przed godz. 10:00 dyżurny łęczyńskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji w gm. Puchaczów doszło do zgonu mężczyzny. Z ustaleń policjantów wynikało, że około godz. 9:00 leżącego na podłodze 58–letniego mężczyznę znalazł jego sąsiad. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. W mieszkaniu przebywała również 82–letnia matka denata. Kobieta z objawami wyziębienia została przewieziona do szpitala w Łęcznej. W budynku mieszkalnym było bardzo zimno, panowały minusowe temperatury.

Łęczyńscy policjanci podczas codziennej służby w dzień i w nocy systematycznie sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby narażone na wychłodzenia. Niejednokrotnie funkcjonariusze dostarczają ciepłe napoje.

Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

M.K.

Powrót na górę strony