Aktualności

Krasnystaw: Kolejne nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Data publikacji 05.01.2017

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 47–letniego obywatela Ukrainy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego oplu stróże prawa zabezpieczyli 2400 paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Konsekwencją czynu mężczyzny może być wysoka kara grzywny oraz przepadek trefnego towaru.

 

Wczoraj po godzinie 13.00 policjanci z Krasnegostawu podjęli kontrolę wobec kierującego oplem vectra, który wjechał do miasta od strony Zamościa. Podróżował wraz z 22-letnim pasażerem. W trakcie kontroli uwagę mundurowych zwróciły paczki znajdujące się w bagażniku. Jak się okazało w czarną folię zapakowane były papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany a samochód bardzo dokładnie przeszukany. Okazało się, że w oplu 47-latka policjanci odnaleźli 2400 paczki wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 40 tysięcy złotych.
Policjanci zabezpieczyli samochód, którym mężczyzna przewoził kontrabandę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i wkrótce usłyszy zarzuty. Oprócz wysokiej grzywny musi się liczyć z przepadkiem nielegalnych papierosów.

P.W.
 
Powrót na górę strony