Aktualności

Świdnik: Uszkodzili oświetlenie miejskiej choinki. Zatrzymani dzięki czujności strażnika miejskiego i szybkiej reakcji policjantów

Data publikacji 04.01.2017

Za zniszczenie oświetlenia noworocznej choinki z Placu Konstytucji w Świdniku odpowie dwóch młodych mężczyzn. Sprawcy w Nowy Rok upodobali sobie drzewko, z którego zabrali urządzenie służące do jego oświetlenia. Wandali wypatrzył w porę obsługujący monitoring dyżurny straży miejskiej, który o fakcie powiadomił policjantów. Chwilę później młodzieńcy trafili w ręce mundurowych.

Do tego zdarzenia doszło w nocy w Nowy Rok. Obsługujący monitoring dyżurny Straży Miejskiej zauważył dwóch młodych mężczyzn „kręcących się” na terenie Placu Konstytucji. Oko kamery zarejestrowało, jak młodzieńcy wchodzą pod oświetloną choinkę, która nagle gaśnie.  Sprawcy całego zajścia następnie oddalają się trzymając w ręku jakieś przedmioty. Chwilę później wyrzucają je na chodnik.  

Obserwujący zdarzenie strażnik kieruje na młodzieńców kamerę jednocześnie powiadamia o tym fakcie świdnickich  policjantów. Chwilę później mężczyźni obydwaj „wpadają” na funkcjonariuszy.

Dodatkowo  okazało się, że ci sami  sprawcy po zniszczeniu oświetlenia na choince,  zakłócali ciszę nocną i dla zabawy wciskali domofony w pobliskich blokach. Szybkie ustalenie sprawców zdarzenia to zasługa miejskiego monitoringu i szybka wymiana informacji z policjantami, którzy błyskawicznie podjęli swoje czynności.

Straty powstałe w wyniku uszkodzenia iluminacji świetlnej bożonarodzeniowej choinki Urząd Miejski w Świdniku wycenił na około 1 tys.  złotych. Sprawą już zajęli się świdniccy funkcjonariusze. Za niszczenie mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.94 MB)

Powrót na górę strony