Aktualności

Parczew: W pierwszym dniu roku stracił prawo jazdy w miejscu naniesionym na KMZB

Data publikacji 02.01.2017

Parczewscy policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Mercedes, który pędził z nadmierną prędkością ulicami Parczewa. Urządzenie do pomiaru prędkości wskazało 128 km/h na obszarze, gdzie obowiązywało 50 km/h. 37-latek przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu naniesionym wcześniej na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy, nie obyło się też bez wysokiego mandatu.

Do zdarzenia doszło w wczoraj po południu. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego wykonywali czynności dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obserwowali miejsce, gdzie dochodzi do przekroczeń prędkości. Realizując swoje zadania zatrzymali kierującego Mercedesem. Pomiar prędkości wskazał 128 km/h w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec gminy Parczew przekroczył o 78 km/h dozwoloną prędkość i musiał rozstać się ze swoimi uprawnieniami do kierowania. Został też ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.

A.Ł.

Powrót na górę strony