Aktualności

Tomaszów Lub.: Jazda próbna pijanego męża

Data publikacji 21.12.2016

Dzisiaj w nocy mieszkaniec gm. Tomaszów Lubelski udaremnił jazdę 38-letniemu pijanemu mężczyźnie i wezwał policję. Jak się później okazało kierowca miał prawie 3 promile alkoholu. Jechał bez uprawnień do kierowania, a pojazd nie miał tablic rejestracyjnych. Jak tłumaczyła pasażerka opla to miała być krótka podróż, mąż chciał ją przewieść zakupionym przed świętami samochodem.

Około godziny pierwszej w nocy na skrzyżowaniu dróg w kierunku Józefowa i Ulowa, mieszkaniec gm. Tomaszów, zauważył na środku skrzyżowania opla, którego kierowca próbował zjechać na pobocze. Zaniepokoiło go zachowanie kierującego  więc zatrzymał się koło niego i podszedł do auta. Ponieważ od kierującego wyraźnie było czuć alkohol udaremnił mu dalszą jazdę i poczekał do przyjazdu policjantów.

Patrol, który przyjechał na miejsce sprawdził stan trzeźwości 38-letniego mieszkańca gm. Suściec i okazało się, że ten ma blisko 3 promile w organizmie. Jakby tego było mało, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, samochód był bez tablic rejestracyjnych i nie był ubezpieczony. Pasażerką była żona, która wyjaśniła policjantom, że mąż chciał ją tylko przewieźć nowym samochodem, który dzisiaj kupił.

Każde wsparcie policyjnych działań ze strony lokalnej społeczności jest ważne, buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej. Zaangażowanie i brak akceptacji 31-latka mieszkańca gm. Tomaszów Lubelski dla osób popełniających przestępstwa pozwoliły na zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który stanowił zagrożenie dla siebie, ale również dla innych użytkowników drogi.

A.L.

                 

 

Powrót na górę strony