Aktualności

Radzyń Podl.: Areszt dla 39-latka

Data publikacji 21.12.2016

Sąd aresztował na trzy miesiące 39-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u swojego znajomego. Sprawca zadał pokrzywdzonemu 2 ciosy nożem. Policjanci zatrzymali go chwilę później, był nietrzeźwy. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem, na jednym z osiedli w Radzyniu Podlaskim. Jak ustalili policjanci, 39-letni mężczyzna spożywając alkohol ze swoim znajomym, zadał mu dwa ciosy nożem. Po tym wyszedł z mieszkania i o wszystkim opowiedział sąsiadowi. Ten na miejsce wezwał Policję.

Pokrzywdzony w zdarzeniu 36-latek, z obrażeniami ciała trafił  do szpitala, natomiast 39-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W chwili zatrzymania był pijany. Badanie wykazało 1,9 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna już usłyszał zarzut i przyznał się do winy.

Wczoraj sąd na wniosek radzyńskiej komendy i prokuratury zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

B.S.P.

 

 

 

Powrót na górę strony