Aktualności

KWP: Spotkanie wigilijne 17 służb mundurowych województwa lubelskiego

Data publikacji 20.12.2016

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. W tym przedświątecznym okresie tradycyjnie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbywa się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Lubelszczyzny. Dzisiejsze wigilijne spotkanie zgromadziło liczne grono gości.

Dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie odbyło się wigilijne spotkanie 17 służb mundurowych Lubelszczyzny.  W mundurowym opłatku uczestniczyli dostojnicy Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej, przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, sądów, prokuratury oraz innych instytucji.   

Na początku spotkania, w imieniu wszystkich służb mundurowych województwa lubelskiego, głos zabrali: insp. Paweł Dobrodziej Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie, Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciech Skowronek oraz Szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Lublinie płk dypl. Piotr Chudzik.  Komendanci składając życzenia spokojnych i rodzinnych świąt wszystkim funkcjonariuszom, pracownikom cywilnym  i ich rodzinom podkreślali jak ważny był dla służb mundurowych mijający rok.  Był to czas wyzwań w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu.

Podczas uroczystości głos zabrali także Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Pan Sławomir Sosnowski.  Pan Wojewoda dziękował funkcjonariuszom za służbę w 2016r.  Podkreślał, że  był to czas ,  gdy   całym kraju w tym również  na Lubelszczyźnie odbywało się szereg ważnych wydarzeń wymagających zapewnienie bezpieczeństwa.  Marszałek Województwa Lubelskiego  życzył wszystkim, by nadchodzące święta upłynęły w rodzinnej atmosferze.

W uroczystości towarzyszyli nam także harcerze z Lubelskiej Chorągwi Związku Harcerstwa Polskiego, którzy przekazali na ręce przedstawicieli służb mundurowych Betlejemskie Światełko Pokoju, które jest symbolem ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa Betlejem. Tegoroczne przesłanie Betlejemskiego Światełka brzmi „Odważnie twórzmy pokój ”. 

Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski podkreślał, że to bardzo ważne, że przedstawiciele lubelskich służb mundurowych, w tym szczególnym okresie spotykają się razem. Arcybiskup życzył spokoju i radości. Kolejnym punktem uroczystości było poświęcenie opłatków. Uczynił to Jego Ekscelencja ks. Arcybiskup Stanisław Budzik Metropolita Lubelski oraz. J.E. ABP. Abel - Prawosławnego Ordynariusza Diecezji Lubelskiej i Chełmskiej.

Pośród akompaniamentu kolęd uczestnicy spotkania połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

R.L.R.

Powrót na górę strony