Aktualności

KWP: Poszukiwana 49-latka zatrzymana

Data publikacji 15.12.2016

Kryminalni z KWP w Lublinie zatrzymali poszukiwaną 49-latkę. Kobieta trzy lata temu brała udział w rozboju. Pokrzywdzonych zostało dwóch mężczyzn. Kobieta chcąc uniknąć odpowiedzialności ukrywała się. Grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

Do rozboju doszło w marcu 2013 roku na ul. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. 46-letnia wówczas mieszkanka Lublina wspólnie z innymi ustalonymi sprawcami zaczepiła stojących na przystanku dwóch mężczyzn. Jeden z napastników uderzył trzonkiem od siekiery w twarz nieznajomego, drugiego przewrócił kopiąc go. Obu pokrzywdzonym skradziono portfele oraz plecaki w których znajdowały się pieniądze, dokumenty, telefony komórkowe i karty bankomatowe. Następnego dnia poszukiwana kobieta udała się do jednego z lombardów i sprzedała skradzione rzeczy.

Wszyscy sprawcy tego rozboju zostali ustaleni przez policję. Trzy osoby zostały zatrzymane, jedynie 49-latka ukrywała się chcąc uniknąć odpowiedzialności. Wczoraj kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali poszukiwaną kobietę w jednym z mieszkań na terenie Lublina. Dzisiaj kobieta została osadzona w Areszcie Śledczym w Lublinie.

Grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności.

K.M.

Powrót na górę strony