Aktualności

Chełm: Przewoził podrobione wyroby tytoniowe

Data publikacji 15.12.2016

Za usiłowanie wprowadzenia do obrotu papierosów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym znanej marki papierosów odpowie 49-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna ten został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Ruda Huta. W samochodzie, którym jechał policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 3 tysiące paczek tych wyrobów. Jak się okazało były też one oznaczone nieważnymi znakami skarbowymi polskiej akcyzy. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.


Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy zatrzymali we wtorek w miejscowości Koza Gotówka 49-letniego obywatela Ukrainy. W samochodzie, którym mężczyzna podróżował funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli 2900 paczek papierosów. Wyroby te oznaczone były podrobionym znakiem towarowym znanej marki papierosów. Oznaczone były też nieważnymi znakami skarbowymi polskiej akcyzy.
 
Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie 10 tysięcy złotych. Wczoraj mężczyźnie przedstawiono zarzuty. Zgodnie z przepisami ustawy prawo własności przemysłowej czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.
 
E.C.
Powrót na górę strony