Parczew: Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym przez mieszkańców - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Parczew: Stracił prawo jazdy w miejscu wskazanym przez mieszkańców

Data publikacji 14.12.2016

Policjanci z parczewskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu dostawczym peugeot. 30-latek przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu wskazanym przez mieszkańców w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wcześniej miejsce to zostało zweryfikowane przez mundurowych i miało status „potwierdzone”. Nie obyło się też bez wysokiego mandatu dla sprawcy wykroczenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Kostry. Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Parczewie obserwowali miejsce wskazane na KMZB jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości przez kierujących. Realizując wytyczne wynikające z założeń KMZB zatrzymali kierującego samochodem marki Peugeot Boxer. Pomiar prędkości wskazał 103 km/h na obszarze gdzie obowiązywało 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mieszkańcowi gminy Milanów uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Nałożyli również na niego mandat karny w wysokości 400 zł.

Przypominamy, że KMZB służy społeczeństwu do przekazywania informacji Policji na temat różnego rodzaju zagrożeń. Każde zgłoszenie naniesione na mapę jest sprawdzane i weryfikowane przez Policję.

A.Ł.