Aktualności

Lublin: Kursant wpadł podczas „Trzeźwego poranka”

Data publikacji 12.12.2016

Podczas „Trzeźwego Poranka” policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli na ul. Mełgiewskiej w Lublinie samochód nauki jazdy. Jak wykazało badanie alkomatem 22-letni kursant kierował autem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie przed Sądem, natomiast instruktor został ukarany mandatem karnym.

Dzisiaj tuż przed godziną 9:00 podczas działań „Trzeźwy Poranek” na ul. Mełgiewskiej w Lublinie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie zatrzymali do kontroli samochód nauki jazdy. Policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu 22-letniego kursanta. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował autem będąc w stanie po użyciu alkoholu. W organizmie miał ponad 0,3 promila alkoholu. 22-latek tłumaczył się, że wczoraj wieczorem wypił 4 piwa. Mężczyzna plany o zrobieniu prawa jazdy musi teraz odłożyć, mimo że to były jego końcowe godziny kursu nauki jazdy.

Instruktor za dopuszczenie kursanta w takim stanie do prowadzenia samochodem nauki jazdy został ukarany mandatem karnym w wysokości 200 zł. Natomiast 22-letni kursant za popełnione wykroczenie odpowie teraz przed Sądem.

K.K.

Powrót na górę strony