Aktualności

Świdnik: Nielegalne kołpaki

Data publikacji 09.12.2016

Nawet do 2 lat pozbawienia wolności może grozić 43-letniemu mieszkańcowi gm. Mełgiew. Jak udowodnili mu lubelscy i świdniccy policjanci mężczyzna proponował na portalach internetowych sprzedaż nielegalnych towarów motoryzacyjnych. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 1300 naklejek na kołpaki z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi.

   Policjanci przeszukali jedną z posesji we Franciszkowie. Śledczy podejrzewali, ze 43-letni właściciel posesji na stronach internetowych proponował do sprzedaży nielegalne towary motoryzacyjne. Policjanci przeszukali również mieszkanie w Krakowie oraz ujawnili wytwórnię w Jastrzębiu Zdroju.  

   W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych stróże prawa łącznie zabezpieczyli blisko 1300 naklejek na kołpaki oznaczonych podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi 10 znanych koncernów samochodowych. Zatrzymany w tej sprawie 43-letni właściciel prowadzonej działalności został przesłuchany. Usłyszał zarzut wprowadzania do obrotu handlowych wyrobów bezprawnie oznaczonych nielegalnymi znakami towarowymi. Do zarzucane mu czynu przyznał się. Swoją działalność tłumaczył brakiem świadomości, ze robił coś niezgodnego z prawem.

   Sprawą zajmowali się policjanci Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wspólnie z policjami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

   Zgodnie z ustawą o prawie własności przemysłowej mężczyźnie grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Przepadkowi podlegają nielegalne towary.

M.Sz.

 

Powrót na górę strony