Aktualności

Chełm: Papierosy bez akcyzy nie trafią do sprzedaży

Data publikacji 09.12.2016

Za przewożenie papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy odpowie 39-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku podczas porannej kontroli drogowej. W jego samochodzie policjanci znaleźli ponad 1700 paczek wyrobów tytoniowych. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.


Dzisiaj rano policjanci z wydziału patrolowo - interwencyjnego chełmskiej komendy zatrzymali na ulicy Litewskiej w Chełmie do kontroli samochód marki VW Passat. W bagażniku, jak też na tylnym siedzeniu tego pojazdu policjanci znaleźli ponad 1700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze zabezpieczyli bezakcyzowe wyroby. Ustalili, że należały one do kierującego tym samochodem 39-letniego mieszkańca Warszawy. Mężczyzna ten został zatrzymany.
 
Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karno - skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny albo karą pozbawienia wolności do lat 3.
 
E.C.
Powrót na górę strony