Chełm: Zabezpieczone papierosy bez akcyzy - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Chełm: Zabezpieczone papierosy bez akcyzy

Data publikacji 08.12.2016

Blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli chełmscy policjanci. Wyroby przechowywane były w mieszkaniu 62-latka. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Mężczyzna wczoraj usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

   Wczoraj policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy przeszukali jedno z mieszkań na terenie osiedla Kościuszki w Chełmie. Znaleźli tam i zabezpieczyli blisko 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Jak ustalili funkcjonariusze, należały one do mieszkającego tam 62-latka. Mężczyzna został zatrzymany.

    Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 15 tysięcy złotych. Funkcjonariusze na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też pieniądze w kwocie 1000 złotych. Jeszcze wczoraj zostały mu przedstawione zarzuty w tej sprawie. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

E.C.