Aktualności

Lublin: Kolejny wandal zatrzymany

Data publikacji 07.12.2016

Policjanci zatrzymali drugiego ze sprawców uszkodzenia pojazdów i zerwania tablic rejestracyjnych. To 18 letni mieszkaniec Lublina. Pierwszy z wandali zatrzymany został niemalże na gorącym uczynku. Do zdarzenia doszło w weekend przy ul. Kawaleryjskiej i Rycerskiej w Lublinie. Łączne straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na prawie 16 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.   Policjanci otrzymali informację, że przy ul. Rycerskiej ktoś niszczy zaparkowane pojazdy.   Na miejsce wysłani zostali policjanci z 7 komisariatu.   Przy ulicy Kawaleryjskiej mundurowi zauważyli młodego człowieka. Szedł trzymając w ręku tablicę rejestracyjną. Na widok policjantów odrzucił ją i zaczął uciekać. Chwilę później był już w rękach policji. To 16 letni mieszkaniec Lublina. Nieletni znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że zniszczone zostały pojazdy zaparkowane przy ul. Rycerskiej i Kawaleryjskiej. W niektórych sprawca wyrywał tablice, w niektórych zniszczone zostały lusterka i wycieraczki.  Policjanci odnaleźli 19 tablic rejestracyjnych.

Mundurowi z VII komisariatu ustalili drugiego ze sprawców . Wczoraj 18 letni mieszkaniec Lublina został zatrzymany.  Będzie odpowiadał za uszkodzenia 13 pojazdów, kradzież  oraz 18 wykroczeń. Łączna wartość strat na szkodę pokrzywdzonych szacowana jest na prawie 16 tys. zł.

 

R.L.R

Powrót na górę strony