Aktualności

Włodawa: Mikołajkowa akcja "Bądź widoczny po zmierzchu"

Data publikacji 07.12.2016

Wczoraj po południu nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu włodawskiego czuwał dość niecodzienny patrol. Niecodzienny, bo w jego składzie był św. Mikołaj, który w asyście włodawskich policjantów rozdawał wszystkim pieszym oraz rowerzystom kamizelki i odblaski.

   Wczoraj wieczorem odbyła się II edycja wspólnej mikołajkowej akcji Policji, Włodawskiej Grupy Rowerowej i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie pod hasłem "Bądź widoczny po zmierzchu". Celem akcji była przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa osób pieszych i rowerzystów, którzy poruszając się po zmierzchu bez elementów odblaskowych są bardzo słabo widoczni dla kierowców.

   Niecodzienny patrol poruszał się wczoraj po całym powiecie włodawskim i zwracał uwagę na wszystkie osoby piesze i rowerzystów, którzy nie posiadali żadnych elementów odblaskowych. Kiedy zauważył takiego uczestnika ruchu radiowóz zatrzymywał się, a wtedy z pojazdu policyjnego wychodził św. Mikołaj w asyście policjantów. Św. Mikołaj i jego pomocnik rozdawali wszystkim napotkanym kamizelki i opaski odblaskowe. Oczywiście wszyscy obdarowani gorąco zapewniali, że odblaski będą nosić, bo przecież św. Mikołajowi się nie odmawia.

E.T.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.47 MB)

Powrót na górę strony