Aktualności

KWP: „Bezpieczna Studentka”

Data publikacji 06.12.2016

Zajęcia z samoobrony oraz pomocy przedmedycznej odbyły w minioną niedziele studentki UMCS. Młode kobiety dowiedziały się również jak unikać zagrożenia i uchronić się przed kradzieżą czy rozbojem. Współorganizatorem szkolenia pn. „Bezpieczna Studentka” była m.in. Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie.

   W pierwszej części szkolenia studentki spotkały się z policjantką z KWP w Lublinie i rozmawiały na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się np. samotnie poruszając się w niebezpiecznych miejscach. Omówiono sposoby unikania zagrożeń, m.in. uchronienia się przed kradzieżą i rozbojem, przedstawiono algorytm właściwego zachowania po zdarzeniu.

   W kolejnej części szkolenia studentki uczestniczyły w zajęciach z samoobrony  oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem studentek dlatego też tego typu spotkania będą się odbywały cyklicznie. Szkolenie pn. „Bezpieczna Studentka” zorganizowane zostało przez Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS,  Legię Akademicką oraz Komendę Wojewódzką Policji w Lublinie.

AF.

 

Powrót na górę strony