Włodawa: O bezpieczeństwie seniorów - Aktualności - Policja Lubelska

Aktualności

Włodawa: O bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 27.11.2016

W tym tygodniu włodawscy policjanci oprócz działań profilaktycznych skierowanych do najmłodszych spotkali się z podopiecznymi Dziennego Domu Opieki Medycznej we Włodawie. Była to doskonała okazja do omówienia najpopularniejszych metod działania oszustów oraz zagrożeń, które mogą czyhać na osoby starsze. Na spotkaniu nie zabrakło też uwag i własnych spostrzeżeń dotyczących prezentowanych informacji.

W tym tygodniu włodawscy policjanci odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Opieki Medycznej w SPZOZ we Włodawie. Spotkanie poświęcone było ogólnie pojętemu bezpieczeństwu osób starszych.

Podczas prelekcji zwrócono uwagę na różnorodne metody działania oszustów. "Na wnuczka", "policjanta" i "urzędnika" to tylko niektóre przykłady oszustw, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze. Podczas spotkania, ku przestrodze, przedstawiono przykłady przestępstw z powiatu włodawskiego oraz omówiono w jaki sposób seniorzy powinni postępować, żeby nie dać się oszukać i pozostać bezpiecznym w miejscu zamieszkania.

Następnie omówiono zasady zachowania się w miejscach publicznych oraz  bezpieczne poruszanie się w cyberprzestrzeni. Podczas prelekcji policjantka poruszyła też problem jakim jest skradziona tożsamość oraz zachęcała do odwiedzenia portalu nieskradzione.pl. Na koniec zwrócono uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym, a w szczególności na bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów.

Podczas spotkania odbyły się też projekcje filmów edukacyjnych promujących bezpieczeństwo oraz spotów kampanii społecznych, między innymi "Nie daj się oszukać – Oszustom STOP" prowadzonych przez Lubelską Policję. Prelekcja okazała się doskonałą okazją do wymiany uwag oraz spostrzeżeń dotyczących prezentowanych treści.

 

E.T.