Aktualności

Krasnystaw: Przypadkowi kierowcy ujęli nietrzeźwego motorowerzystę

Data publikacji 24.11.2016

Godną naśladowania postawą wykazali się dwaj mieszkańcy Krasnegostawu, którzy udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu motorowerzyście. 65-latek miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna był tak pijany, iż wywracał się na drodze.

Wczoraj po godzinie 17-tej podróżujący samochodem mężczyzna, na jednej z ulic w Krasnymstawie zauważył przed sobą zachowującego się nietypowo motorowerzystę. Miał on problemy z prowadzeniem pojazdu i w pewnym momencie wywrócił się na jezdnię.

Na ten widok zatrzymał się również inny kierowca samochodu. Razem z innym mężczyzną pomógł mu wstać. Zapytany, czy  nie potrzebuje pomocy, motorowerzysta odpowiedział, że nic mu nie jest. Gdy ci odjechali, ten odpalił skuter i ruszył w dalszą drogę. Na ten widok kierowcy zawrócili i powiadomili Policję. Po chwili motorowerzysta skręcił w boczną drogę i wywrócił się ponownie. Wówczas mężczyźni ujęli go i przekazali przybyłym na miejsce policjantom.

Motorowerzystą okazał się 65-letni mieszkaniec Krasnegostawu. Badanie alkomatem wykazało, iż miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.
Teraz przed Sądem odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności

P.W.

Powrót na górę strony