Aktualności

Opole Lub.: Przyszedł na dyskotekę, wyszedł z laptopem

Data publikacji 14.11.2016

Policjanci zatrzymali 18–letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego. Chłopak na dyskotece we Wrzelowcu wraz ze znajomym wszedł do jednego z pomieszczeń i wykorzystując nieuwagę personelu wyniósł pod bluzką laptop. Podczas przeszukania u jego kompana funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenie do nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego.

W piątek około 15.00 dyżurny opolskiej Policji został powiadomiony o tym, że dwaj nieznani sprawcy dokonali minionej nocy kradzieży laptopa z budynku dyskoteki we Wrzelowcu. Odczyt z kamery monitoringu zamontowanej wewnątrz dyskoteki pozwolił ustalić, że kradzieży mogli dokonać dwaj młodzi mężczyźni, którzy weszli do pomieszczenia wykorzystując nieuwagę pracowników. Podjęte przez policjantów czynności wyjaśniły, że podejrzewanymi o kradzież są: 18–letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego oraz jego 23–letni kolega. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w piwnicy domu 23–latka profesjonalne urządzenie służące do nielegalnego wyrobu alkoholu etylowego. Dalsze czynności zmierzające do odzyskania skradzionego sprzętu zakończyły się pełnym sukcesem. Kiedy policjanci przyjechali do miejsca, w którym przebywał 18–latek, chłopak na żądanie policjantów oddał poszukiwany laptop.

18-latek usłyszał zarzut i przyznał się do kradzieży. W rozmowie z policjantami przyznał, że minionej nocy wszedł do pomieszczenia gospodarczego budynku dyskoteki i wyniósł pod bluzą znajdujący się tam laptop. Chłopak złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież grozi mu do 5 lat więzienia.

Znalezione przez policjantów urządzenie do wyrobu alkoholu będzie przedmiotem odrębnego postępowania.

E.Ż.

Powrót na górę strony