Aktualności

Chełm: Zatrzymani za włamanie, usiłowanie kradzieży i groźby

Data publikacji 11.11.2016

Za włamanie, usiłowanie kradzieży i groźby odpowiedzą trzej mieszkańcy Chełma w wieku 17 i 19 lat. Mężczyźni włamali się do automatu do gier, skąd skradli pieniądze. Następnie jeden z nich chciał ukraść dwa samochody, włamał się do garażu oraz groził dwóm mieszkańcom miasta. Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty. 19-latek zostanie dziś doprowadzony do prokuratury.

W środę w nocy dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do automatu do gier na osiedlu Rejowiecka. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali ujętego przez pracowników ochrony 17-latka. Następnego dnia w związku z tym zdarzeniem zatrzymani zostali  17-latek i 19-latek, również mieszkańcy Chełma.

Jak ustalili śledczy mężczyźni włamali się do automatu do gier o niskich wygranych, skąd skradli pieniądze. Następnie najstarszy z nich na tym samym osiedlu chciał ukraść samochód. Nie zdołał, auto zawiesiło się na wzniesieniu drogi co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Później włamał się do garażu chcąc ukraść inny samochód. Tym razem próbował wyjechać nim przez zamkniętą bramę garażową.  Na koniec groził spaleniem mienia dwóm mieszkańcom miasta. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę ponad 35 tysięcy złotych.

Wszyscy trzej usłyszeli już zarzuty. 19-latek, który notowany był już za przestępstwa przeciwko życiu zdrowiu oraz mieniu, zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury

E.C.

Powrót na górę strony