Aktualności

Lublin: Sforsowali autem ogrodzenie sklepu i skradli z placu towar

Data publikacji 11.11.2016

Kryminalni z komisariatu w Niemcach zatrzymali 3 sprawców kradzieży prawie 100 napojów energetycznych i 4 transporterów pustych butelek. Okazali się nimi 17-latek i dwóch 18-latków. Młodzi mężczyźni sforsowali samochodem marki Renault ogrodzenie sklepu spożywczego i z terenu jego placu skradli prawie 100 sztuk napojów energetycznych i 4 transportery z pustymi butelkami. Następnie skradziony towar usiłowali sprzedać w 3 sklepach w Lublinie. Wartość strat właścicielka sklepu oszacowała na ponad 1600 zł. Okazało się, że 17 i 18-latek przebywali na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Puławach. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem, grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 8 listopada w miejscowości Jakubowice Konińskie. Nieznani sprawcy sforsowali samochodem osobowym marki Renault ogrodzenie jednego ze sklepów spożywczych i zabrali towar który znajdował się  przed  budynkiem sklepu. Ich łupem padło prawie 100 sztuk napojów energetycznych i 4 transportery z pustymi butelkami. Następnie ze skradzionymi towarem udali się do 3 sklepów w Lublinie i usiłowali go sprzedać. Na fanty pochodzące z przestępstwa nie znaleźli jednak nabywcy. Wartość strat właścicielka sklepu oszacowała na ponad 1600 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Niemcach. Realizując czynności służbowe ustalili i zatrzymali w minioną środę dwóch sprawców. Okazali się nimi 17 i 18-latek, którzy przebywali na ucieczce z młodzieżowego ośrodka wychowawczego w Puławach. Wczoraj policjanci zatrzymali trzeciego sprawcę. Jest nim 18-letni mieszkaniec Zamościa, który w ostatnim czasie przebywał w gminie Niemce. Młodzi mężczyźni przyznali się do popełnionego czynu.

Wczoraj wszyscy trzej usłyszeli zarzuty. Za dokonanie kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony