Aktualności

Opole Lub.: Policjanci na spotkaniu w Karczmiskach rozmawiali o bezpieczeństwie na drogach

Data publikacji 09.11.2016

Podczas wczorajszego spotkania z mieszkankami Karczmisk w ramach programu: „Bezpieczna Kobieta” opolscy policjanci poruszali między innymi kwestie związane z bezpiecznym podróżowaniem, używaniem odblasków oraz nietrzeźwymi użytkownikami dróg.

Policjanci szczególną uwagę skupili na konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego w kontekście bezpieczeństwa uczestników dróg.  Mówili o obowiązku korzystania z odblasków i bezwzględnej konieczności stosowania się do znaków drogowych. W trakcie spotkania wspólnie z uczestniczkami programu obejrzeli film poświęcony zagrożeniom w ruchu drogowym, by później zastanowić się nad najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych. Razem także analizowali zaistniałe w ciągu ostatnich miesięcy wypadki i dyskutowali o tym, jak można było ich uniknąć.

Znaczną część spotkania policjanci poświęcili zagadnieniu nietrzeźwego kierowania pojazdami. Stróże prawa uzasadniali dlaczego pijani kierowcy są szczególnie niebezpieczni na drogach oraz sugerowali wzmożoną czujność oraz reakcje, w przypadku napotkania na drodze takiego kierowcy.

Za nami pierwsze opady śniegu, przed nami długie jesienne – często deszczowe wieczory. Jest to czas, w którym musimy przestawić się na tryb kierowania pojazdem bardziej czujny i ostrożny, gotowy na niespodziewane manewry kierowców i napotkane utrudnienia. Musimy pamiętać, ze to czas wymiany opon na zimowe i wolniejszej jazdy.  Aby być bezpiecznym należy postępować bezpiecznie – to wspólny wniosek funkcjonariuszy i uczestników wczorajszego spotkania.     

EŻ   

 

Powrót na górę strony