Aktualności

Opole Lub.: Areszt dla nietrzeźwego sprawcy wypadku

Data publikacji 08.11.2016

28-latek, który śmiertelnie potrącił 59–letnią rowerzystkę, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna w chwili zdarzenia miał w organizmie ponad 2,5 promila. Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości wypadku, w którym człowiek poniósł śmierć grozi mu do 12 lat więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy.

W sobotnie popołudnie kierujący seatem,  28–latek przejeżdżając przez Piotrawin (gm. Łaziska) w kierunku Józefowa nad Wisłą wyprzedził dwa auta, a następnie po powrocie na prawy pas jezdni potrącił jadącą przed nim na rowerze mieszkankę gminy Łaziska.  Pomimo zdarzenia, mężczyzna nie zatrzymał się lecz kontynuował jazdę jeszcze przez około 200  metrów. Wtedy stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną skarpę. Kobieta w wyniku obrażeń ciała zmarła na miejscu zdarzenia. Kierująca rowerem 59-latka  miała na sobie kamizelkę odblaskową.

Przybyli na miejsce policjanci w trakcie badania trzeźwości 28-latka ustalili, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Jak ustalili funkcjonariusze, był on już w przeszłości karany za jazdę w stanie nietrzeźwości. 

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim orzekł trzymiesięczny areszt dla 28-letniego mieszkańca gminy Łaziska. Za spowodowanie w stanie nietrzeźwości  wypadku, w którym człowiek poniósł śmierć grozi mu do 12 lat więzienia i dożywotnia utrata prawa jazdy.

E.Ż.

Powrót na górę strony