Aktualności

Kraśnik: Włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 08.11.2016

Policjanci z patrolu prewencyjnego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do jednego ze sklepów z odzieżą w Zakrzówku. Sprawcy zostali zatrzymani wewnątrz sklepu, byli całkowicie zaskoczeni. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 22.00 policjanci z kraśnickiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego na miejsce włamania. Z telefonicznego zawiadomienia wynikało, że pomimo późnej pory wewnątrz sklepu z odzieżą widać poruszające się światła.

Policjanci po przybyciu na miejsce pozostawili radiowóz kilkanaście metrów od placówki handlowej i podeszli pod wyłamane drzwi. Po wejściu do środka na korytarzu zauważyli mężczyznę w czarnej kurtce, który na widok funkcjonariuszy usiłował uciec, został obezwładniony i zatrzymany. W jednym z kolejnych pomieszczeń policjanci zauważyli drugiego przestępcę, który z pomocą latarki w telefonie komórkowym przeszukiwał pomieszczenie. Włamywacz był całkowicie zaskoczony widokiem policji. Również usiłował uciec, stawiał opór przy zatrzymaniu. Policjanci obezwładnili agresywnego przestępcę i zatrzymali.

Na miejscu włamania zostały wykonane oględziny dokumentujące działanie sprawców. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, obaj są mieszkańcami gm. Zakrzówek w wieku 29 i 31-lat. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Dzisiaj złożą wyjaśnienia. Policjanci sprawdzą również czy wcześniej nie dokonywali innych kradzieży z włamaniem. Za ten czyn grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

J.M.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.46 MB)

Powrót na górę strony