Aktualności

Lubartów: Przygnieciony przez traktor

Data publikacji 06.11.2016

31-latek został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Na ratunek ruszyli świadkowie zdarzenia i uwolnili mężczyznę z pułapki. Z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Pamiętajmy o właściwej obsłudze maszyn i urządzeń oraz i prawidłowym zabezpieczaniu przed naprawą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie a nawet życie.

   Do wypadku doszło w sobotę około godziny 17.00 w miejscowości Sosnówka w gminie Abramów. Podczas pracz rolniczych doszło do awarii ciągnika rolniczego. Jego kierowca próbował naprawić pojazd jednak nie zgasił silnika. Stojąc na zewnątrz traktora manipulował przy skrzyni biegów. Wtedy traktor ruszył, najechał na 31-latka tylnym kołem i zgasł. Przygnieciony kołem mężczyzna został uwięziony pod pojazdem. Na pomoc ruszyli mu świadkowie zdarzenia i zepchnęli maszynę z mężczyzny. 31-latek z licznymi obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.

   Apelujemy również o rozsądek i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wykonywania wszelkich prac. Pamiętajmy o właściwej obsłudze maszyn i urządzeń oraz i prawidłowym zabezpieczaniu przed naprawą. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi może kosztować nas zdrowie a nawet życie.

G.P.

Powrót na górę strony