Aktualności

Krasnystaw: 4 tys. nielegalnych paczek papierosów nie trafi na rynek

Data publikacji 28.10.2016

Policjanci z Krasnegostawu zatrzymali 37–letniego mieszkańca Warszawy, który przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W kierowanym przez niego Citroenie mundurowi zabezpieczyli prawie 4 tys. paczek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Gdyby trafiły na rynek, to skarb państwa straciłby ponad 64 000 zł. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.


Wczoraj po godzinie 14-tej policjanci z Krasnegostawu w Łopienniku Nadrzecznym zatrzymali do kontroli kierującego Citroenem mieszkańca Warszawy. Podczas kontroli okazało się, że 37-latek przewozi papierosy bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w bagażniku oraz za siedzeniem kierowcy. Łącznie w samochodzie mężczyzny policjanci odnaleźli prawie 4 tys.  paczek wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  
 
Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby przewożone papierosy trafiły na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wyniosłyby ponad 64 tysiące złotych.
 
Mundurowi zabezpieczyli nielegalny towar, a właściciel kontrabandy został zatrzymany. Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

P.W.

 

 

Powrót na górę strony