Aktualności

Łuków: 22-latka wpadła na handlu "podróbkami"

Data publikacji 28.10.2016

Odzież i obuwie z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek zabezpieczyli wczoraj łukowscy policjanci. Nielegalny towar na portalach aukcyjnych oferowała do sprzedaży 22-latka z gminy Stanin. Za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej grozi jej wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

   Łukowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej dowiedzieli się, iż osoba mieszkająca na terenie naszego powiatu oferuje na portalach aukcyjnych odzież i obuwie znanych marek. Cena artykułów sprzedawanych „w sieci” znacznie odbiegała od cen w renomowanych sklepach z odzieżą i obuwiem. Funkcjonariusze podejrzewali, że oferowane na portalach aukcyjnych artykuły mogą być podrobione.

   Intensywna praca policjantów zajmujących się przestępczością gospodarczą i internetową potwierdziła ich podejrzenia. Wczoraj łukowscy stróże prawa ustalili osobę sprzedającą podróbki. Okazała się nią 22-latka z gminy Stanin. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jej domu ponad 60 sztuk kurtek, bluz, czapek, szalików, skarpetek i ponad 60 par obuwia z podrobionymi znakami  towarowymi. Trwa szacowanie strat jakie poniosły firmy, których znaki towarowe zostały bezprawnie wykorzystane.

   Wkrótce młoda kobieta usłyszy zarzuty za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Własności Przemysłowej. Grozi jej wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.

MJ.

Powrót na górę strony