Aktualności

Opole Lub.: Pijany traktorzysta pomylił biegi i uszkodził volkswagena

Data publikacji 27.10.2016

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i uszkodzenie innego pojazdu odpowie 54–letni mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą. Mężczyzna kierując ciągnikiem rolniczym zatrzymał się na środku jezdni uniemożliwiając przejazd volkswagenowi. Kiedy chciał zjechać mu z drogi pomylił biegi, gwałtownie cofając najechał na auto. Badanie alkomatem wykazało, że traktorzysta w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj w Rybitwach w gminie Józefów nad Wisłą. Wracający do domu 33–latek z powiatu kraśnickiego zobaczył, że na środku drogi stoi ciągnik rolniczy uniemożliwiający przejazd. Mężczyzna podszedł do kierującego pojazdem i poprosił, by zjechał na swój pas gdyż nie może on kontynuować podróży. Kierowca traktora próbował spełnić  prośbę 33–latka, ale pomylił biegi i zamiast ruszyć, gwałtownie cofnął uderzając w stojącego za nim volkswagena. Poszkodowany właściciel auta wezwał Policję.

Przybyli na miejsce mundurowi podczas badania stanu trzeźwości ustalili, że kierujący traktorem 54-latek w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo pojazd, którym kierował nie był zarejestrowany, a jego właściciel nie dokonał obowiązku jego ubezpieczenia. 

Mieszkaniec gminy Józefów nad Wisłą odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości  oraz za uszkodzenie volkswagena. Mężczyzna poniesie również konsekwencje finansowe w związku z brakiem aktualnej polisy ubezpieczenia OC. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

E.Ż.

Powrót na górę strony