Aktualności

Opole Lub.: Policjanci rozmawiali z mieszkankami Karczmisk o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 26.10.2016

Wczoraj podczas zajęć w ramach programu: „Bezpieczna kobieta” policjanci rozmawiali z uczestniczkami o narkotykach i dopalaczach, o etapach uzależnienia oraz instytucjach niosących pomoc jego ofiarom.

Uczestniczki z uwagą słuchały o różnych rodzajach środków odurzających i ich klasyfikacji, o tym jak rozpoznać, że osoba zażyła  narkotyk i jak jej można pomóc oraz czym są dopalacze i dlaczego są tak groźne dla organizmu. Panie oglądały jak wyglądają poszczególne rodzaje narkotyków oraz uczyły się jak rozpoznać dopalacze. W trakcie spotkania kierowały mnóstwo pytań, które zdradzały zainteresowanie tematem narkotyków i dopalaczy. Otwarta postawa Pań sugeruje wniosek, że podobne spotkania oprócz prewencyjnego mają wspaniały walor poznawczy, edukacyjny oraz integracyjny.

Kolejne spotkania dla pań odbywać się będą we wtorki o godzinie 17:30 na stołówce szkoły podstawowej w Karczmiskach oraz w piątki o godzinie 17;00 na sali gimnastycznej, gdzie Panie będą ćwiczyły samoobronę. Przed uczestniczkami jeszcze zajęcia z zakresu prawa oraz psychologii. Następne spotkanie poświęcone sposobom unikania skutków nieuczciwie zawieranych umów poprowadzi Pani Rzecznik Konsumentów opolskiego starostwa powiatowego. 

E.Ż.

Powrót na górę strony