Aktualności

Opole Lub.: Nietrzeźwi traktorzyści

Data publikacji 26.10.2016

O tym, że nie należy wsiadać za kierownicę po uprzednim piciu alkoholu przekonało się wczoraj dwóch traktorzystów. Jeden z nich wpadł w ręce policjantów kiedy kierował pojazdem mając ponad promil alkoholu w organizmie, drugi wypił trochę mniej, ale wpadł podczas kolizji drogowej. Policjanci przypominają, że przepisy nakazujące trzeźwą jazdę dotyczą również traktorzystów.

Wczoraj rano policjanci zatrzymali do kontroli jadącego przez ulic Rybacką w Opolu Lubelskim ciągnikiem 53-latka. Na pierwszy rzut oka było widać, że mężczyzna nie jest trzeźwy. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. W rozmowie z funkcjonariuszami 53- latek przyznał, że wcześniej pił wódkę a, niestety pomimo to podjął ryzykowną decyzję o kierowaniu pojazdem.

Około południa dyżurny opolskiej jednostki został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na Świdrach (gm. Opole Lubelskie) z udziałem ciężarowego mercedesa oraz ciągnika. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości uczestników zdarzenia okazało się, że 35-letni traktorzysta spożywał wcześniej wódkę. Mężczyzna odpowie za kierowanie ciągnikiem w stanie po spożyciu alkoholu. Grozi mu utrata prawa jazdy nawet do 3 lat.

Policjanci przypominają o tym, że przepisy dotyczące trzeźwej i odpowiedzialnej jazdy dotyczą wszystkich użytkowników dróg. Wsiadając za kierownicę po pijaku ryzykujemy własne zdrowie, ale również narażamy się na odpowiedzialność karną. Kierującym „na podwójnym gazie” grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 10 lat.

E.Ż.

Powrót na górę strony