Aktualności

Zamość: Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca nissana.

Data publikacji 26.10.2016

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał sprawca zdarzenia drogowego do jakiego doszło w miejscowości Podkrasne. 28-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, kierując nissanem najechał na tył opla. W wyniku zdarzenia do szpitala trafili pasażerowie pojazdów oraz 25-letni kierowca opla. Mundurowi zatrzymali 28-latkowi uprawnienia do kierowania. Mężczyzna trzeźwieje w ośrodku dla osób nietrzeźwych.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 21.00 w m. Podkrasne. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący nissanem 28-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego, na prostym odcinku drogi krajowej nr 17, najechał na tył samochodu opel, którym kierował 25-letni mieszkaniec Zamościa. W wyniku zderzenia do szpitala trafiła 19-letnia pasażerka opla, jego kierowca oraz 44-letni pasażer nissana. Na szczęście obrażenia jakich doznali nie okazały się groźne.

Przeprowadzone przez policjantów badanie trzeźwości pokazało, że sprawca zdarzenia - kierujący nissanem był nietrzeźwy. 28-latek w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Niewiele mniej, bo ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał przewożony przez niego pasażer - 44-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego. Mundurowi zatrzymali kierowcy uprawnienia do kierowania. Pojazd, którym się poruszał, odholowano na policyjny parking. 28-latek doprowadzony został do ośrodka dla osób nietrzeźwych.  Wkrótce 28-latek usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełniony czyn grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich kierujących o trzeźwość za kierownicą! Pamiętajmy, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka.Traci się wówczas zdolność koncentracji i zdecydowanie wydłuża się czas reakcji. Pijani kierowcy niestety zapominają o tym. Bardzo często zapominają również o tym osoby z najbliższego grona kierowców - rodzina i znajomi, którzy nie reagując, dają społeczne przyzwolenie na siadanie za kierownicą i prowadzenie auta na tzw. podwójnym gazie. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

J.K.

Powrót na górę strony