Aktualności

Hrubieszów: Wspólne ćwiczenia służb mundurowych w ZK Hrubieszów

Data publikacji 22.10.2016

W hrubieszowskim Zakładzie Karnym odbyły się wspólne ćwiczenia służb mundurowych. Koncepcja ćwiczeń zakładała napad na jednostkę penitencjarną, próbę ucieczki osadzonych oraz pożar na terenie przyległym do Zakłądu Kranego. Oprócz Policji udział w ćwiczeniach wzięli funkcjonariusze Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej. Mają one na celu usprawnienie współdziałania i porozumiewania się poszczególnych służb podczas działań w sytuacjach kryzysowych.

Wczoraj około godziny 9:30 w hrubieszowskim Zakładzie Karnym rozpoczęły się ćwiczenia służb mundurowych. Koncepcja ćwiczeń zakładała napad na jednostkę penitencjarną, próbę ucieczki osadzonych oraz pożar na terenie przyległym do ZK. Głównym zadaniem policjantów był pościg za uciekinierami oraz zabezpieczenie terenu przyległego do Zakłądu Karnego.

Takie zdarzenia były scenariuszem wspólnych ćwiczeń funkcjonariuszy Służby Więziennej, Policji i Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie. Ich zamierzeniem jest usprawnienie współdziałania i porozumiewania się pomiędzy poszczególnymi służbami podczas działań mających na celu ochronę życia i zdrowia w sytuacji kryzysowej.

EK.

 

Powrót na górę strony