Aktualności

Puławy: 2100 porcji marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 22.10.2016

Ponad kilogram marihuany w miniony czwartek zabezpieczyli puławscy kryminalni. 30-latek z pod puławskiej miejscowości złamał przepisy ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i trafił do policyjnego aresztu. Czarnorynkowa wartość narkotyków to ponad 40 tys. złotych. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości oraz udostępniania innym osobom marihuany za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

W miniony czwartek kryminalni z puławskiej jednostki policji realizowali swoje wcześniejsze ustalenia. Sprawa dotyczyła 30-latka z gminy Puławy, który może posiadać znaczne ilości marihuany. Te informacje potwierdziły się podczas przeszukania. W miejscu jego zamieszkania kryminalni ujawnili łącznie ponad kilogram suszu roślinnego. Policjanci znaleźli tam ususzone łodygi i kwiatostany charakterystycznej rośliny. Po zbadaniu testerem okazało się, że jest to marihuana. Mundurowi zabezpieczyli również elektroniczne wagi.

30-latek trafił do policyjnego aresztu. Z zabezpieczonej marihuany można byłoby zrobić około 2100 porcji używki. Czarnorynkowa wartość to ponad 40 tys. złotych. Zatrzymany wczoraj usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości oraz udostępniania innym marihuany, za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wnioskują o jego tymczasowe aresztowanie. Nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

M.K.

 

    

 

 

Powrót na górę strony