Aktualności

Lubartów: Pijana odjechała z miejsca kolizji

Data publikacji 17.10.2016

Ponad 2 promile alkoholu miała w organizmie 55-latka, która na parkingu przy lubartowskim szpitalu uszkodziła dwa samochody. Po wszystkim uciekła swoim autem. Mimo, że samochód miał zagraniczne tablice rejestracyjne, policjanci dzięki świadkom zdarzenia, bardzo szybko ustalili kim jest i ją zatrzymali.

W sobotę wieczorem na parkingu przy szpitalu w Lubartowie doszło do niegroźnej kolizji. Kierująca renault na francuskich numerach rejestracyjnych kobieta w trakcie cofania uderzyła w dwa inne zaparkowane pojazdy – audi i peugeota.

Sprawczyni kolizji po wszystkim uciekła z miejsca zdarzenia. Pracujący na miejscu policjanci po rozmowie ze świadkami ustalili dane kobiety i miejsce jej zamieszkania. Okazało się, że to 55-letnia mieszkanka gminy Lubartów.

Kilkanaście minut później kobieta została  zatrzymana w swoim domu. Jej samochód nosił wyraźne uszkodzenia, a jego właścicielka wykazywała oznaki dużego działania alkoholu. Badania to potwierdziły. Kobieta miała w organizmie prawie 2,2 promila alkoholu.

Teraz odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji drogowej oraz ucieczkę z jej miejsca. Grozi za to do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

G.P.

Powrót na górę strony