Aktualności

Janów Lub: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 15.10.2016

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 54-letni mieszkaniec gminy Chrzanów, kierujący renault. Mężczyzna zatrzymany został dzięki czujności innego kierowcy, który udaremnił mu dalszą jazdę i zabrał kluczyki. Wkrótce 54-latka czeka odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień nawet na 10 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 12.00 w miejscowości Chrzanów. Dyżurny janowskiej policji poinformowany został o ujęciu kierującego samochodem renault, który jest nietrzeźwy. Informację przekazał inny użytkownik drogi, który zwrócił uwagę na dziwne zachowanie kierującego renault. Kierowca zatrzymał się w bezpiecznej odległości, podbiegł do kierującego i zabrał mu kluczyki. Wówczas okazało się, że kierujący pojazdem renault znajduje się pod działaniem alkoholu. Potwierdziło to przeprowadzone przez policjantów badanie. Wynik, pokazał w organizmie 54-latka ponad 3 promile alkoholu.

Wkrótce 54-latek za popełniony czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa tego mężczyzny. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie.

F.Ł.

Powrót na górę strony