Aktualności

Lublin: Nieletni ukradli torebkę 68-latce na tzw. „wyrwę”

Data publikacji 15.10.2016

Policyjni wywiadowcy zatrzymali młodego mężczyznę, który ukradł 68-latce torebkę na tzw. wyrwę. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina. Nieletni chłopiec wspólnie z drugim ustalonym nieletnim podbiegł do starszej kobiety i wyrwał jej torebkę. Straty jakie poniosła to prawie 1800 zł. Mundurowi odzyskali skradzioną torebkę wraz z telefonem komórkowym. Teraz nastolatek za swoje zachowanie odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich.

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach wieczornych na ul. Łęczyńskiej w Lublinie. Do zamykającej kiosk 68-latki podbiegło dwóch nastolatków i wyrwało jej torebkę. Sprawcy uciekli w kierunku rzeki Bystrzyca. Kobieta w torebce posiadała pieniądze w kwocie prawie 1 tys. zł, dowód osobisty, dwie karty bankomatowe, telefon komórkowy, bilet miesięczny oraz klucze do mieszkania. Łączna wartość strat jakie poniosła kobieta to prawie 1 tys. 800 zł.

Skierowani na miejsce policjanci z Wydziału Wywiadowczego KMP w Lublinie w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 16-letni mieszkaniec Lublina. Wskazał on miejsce gdzie wspólnie z kolegą przeszukali torebkę i ją wyrzucili. Mundurowi odnaleźli skradzioną rzecz, wraz z zawartością. Kiedy oddali ją właścicielce okazało się, że sprawcy zabrali z niej 550 zł.

Teraz nastolatek za swoje zachowanie odpowie przed Sądem ds. Rodziny i Nieletnich. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji ustalili dane osobowe drugiego sprawcy. Jego zatrzymanie to tylko kwestia czasu.

Powrót na górę strony