Aktualności

Opole Lub.: „Bezpieczna kobieta”

Data publikacji 12.10.2016

W Szkole Podstawowej w Karczmiskach odbyło się uroczyste rozpoczęcie zajęć w ramach akcji: „Bezpieczna kobieta”. Zorganizowane przez opolską Policję przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kształtowania świadomości prawnej wśród kobiet oraz poprawienia ich sprawności fizycznej i umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrożenia.

„Bezpieczna kobieta” – pod tym hasłem odbyło się wczoraj w Opolu Lubelskim uroczyste rozpoczęcie zajęć zorganizowanych przez opolskich policjantów specjalnie dla mieszkanek powiatu. Program uroczyście rozpoczął Komendant Komisariatu Policji w Poniatowej podinsp. Krzysztof Bijak.

Na zajęcia przybyły mieszkanki powiatu, które chcą doskonalić umiejętności przydatne w obliczu zagrożenia. Po uroczystej inauguracji odbyły się pierwsze zajęcia z zakresu prewencji kryminalnej. Policjanci rozmawiali z uczestniczkami o istocie prewencji kryminalnej, metodach działania oszustów i włamywaczy. Uczestniczki z uwagą słuchały o tym, jak powinni postąpić pokrzywdzeni oraz jak ustrzec się przed działaniem sprawców. Aktywna i otwarta postawa Pań wspaniale zapowiada przebieg organizowanego przez opolskich policjantów przedsięwzięcia. 

Kolejne spotkania dla Pań odbywać będą się we wtorki o godzinie 17:30 na stołówce karczmiskiej szkoły oraz w piątki o godzinie 17:00 na szkolnej sali gimnastycznej. Spotkania będą prowadzone w formie wykładów z zakresu prawa, psychologii i prewencji kryminalnej oraz praktycznych zajęć z zakresu samoobrony i udzielania pierwszej pomocy. Realizacja tego programu potrwa do połowy grudnia. Prowadzenie zajęć w miłej, kameralnej atmosferze umożliwiły władze gminy oraz dyrektor zespołu szkół, który udostępnił pomieszczenia oraz zapewnił herbatę i ciasteczka dla uczestniczek programu.  

Szkolenia z zakresu prewencji kryminalnej poprowadzą policjanci opolskiej komendy, Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie rozmawiał z Paniami o tym, jak zachować się w przypadku nieuczciwie zawieranych umów. Instruktorami zajęć z zakresu pierwszej pomocy będą ratownicy medyczni, techniki samoobrony z Paniami będzie ćwiczył – wicemistrz Austrii w Karate Kyokushin, instruktor taktyki i techniki interwencji policyjnych – st. asp. Sebastian Olszak.

E.Ż.

Powrót na górę strony