Aktualności

Lubartów: Pościg za motocyklistą

Data publikacji 09.10.2016

Centrum Lubartowa wybrał za miejsce do testowania swojego motocykla. Kiedy policjanci próbowali go zatrzymać, zaczął niebezpieczną ucieczkę ulicami miasta. Po pewnym czasie porzucił motocykl i uciekał pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że to 16-letni mieszkaniec powiatu Łęczyńskiego. Uciekał, ponieważ jego yamaha jest motocyklem, a on posiadał uprawnienia umożliwiające mu jazdę jedynie motorowerem.

   Policjanci z Lubartowa w trakcie patrolowania ulic miasta zauważyli dwóch motocyklistów, którzy jeździli w obu kierunkach ulicą jednokierunkową. Kiedy postanowili zatrzymać ich do kontroli jeden z motocyklistów zaczął uciekać. Zagięta tablica rejestracyjna uniemożliwiała identyfikację motocykla. Kluczył uliczkami miasta łamiąc szereg przepisów drogowych. Po kilkusetmetrowym pościgu na ulicy Kościuszki motocyklista wjechał w zarośla, porzucił jednoślad i rozpoczął pieszą ucieczkę. Po chwili został zatrzymany i obezwładniony przez policjantów. Okazało się, że to 16-letni mieszkaniec powiatu Łęczyńskiego. Uciekał, ponieważ jego yamaha jest motocyklem, a on posiadał uprawnienia  umożliwiające mu jazdę motorowerem.

   Za popełnione wykroczenia drogowe: jazdę „pod prąd”, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, zakrywanie tablic rejestracyjnych oraz niestosowanie się do szeregu znaków zakazu i nakazu odpowie przed sądem.

G.P.

Powrót na górę strony