Aktualności

Biała Podl.: Nielegalne papierosy nie trafią na rynek

Data publikacji 05.10.2016

Kryminalni z komisariatu w Terespolu ujawnili i zabezpieczyli ponad 2 tys. 300 nielegalnych paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kontrabanda przechowywana była na jednej z posesji w gminie Kodeń przez 25-latka. Bezakcyzowe wyroby ukryte były m.in. w domu mieszkalnym, garażu, altance oraz w samochodzie. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły na rynek, to Skarb Państwa z tytułu nieopłacenia należnego podatku akcyzowego straciłby blisko 35 tys. złotych.

Wczoraj policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Terespolu zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Kodeń. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia mieszkalne oraz garaż, altankę i samochód należące do tego mężczyzny. W trakcie czynności mundurowi ujawnili 2 tys. 305 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kryminalni zabezpieczyli nielegalny towar a właściciel kontrabandy usłyszał już zarzuty. Gdyby nielegalne wyroby tytoniowe trafiły na rynek, to Skarb Państwa z tytułu nieopłacenia należnego podatku akcyzowego straciłby blisko 35 tys. zł.

Zgodnie z przepisami kodeksu karno-skarbowego czyn ten zagrożony jest wysoką karą grzywny oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

R.C.

Powrót na górę strony