Aktualności

Zamość: Przewoził kontrabandę wspólnie z synami

Data publikacji 01.10.2016

Ponad tysiąc paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przewoził samochodem 52-letni obywatel Ukrainy podróżujący wspólnie z dwoma synami. Mężczyźni zatrzymani zostali do kontroli drogowej w miejscowości Sitaniec. Bagażnik renaulta, jak i skrytki w samochodzie wypełnione były nielegalnym towarem. Straty Skarbu Państwa sięgają kwoty ponad 17 tys. złotych. Za przestępstwo akcyzowe kodeks karno skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek mienia.

Dzisiejszej nocy w Sitańcu, zamojscy policjanci  zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierującym pojazdem okazał się 52-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna podróżował wspólnie z dwoma synami. Jak się okazało, bagażnik samochodu, jak i skrytki w aucie wypełnione był papierosami. Żadna paczka nie posiadała polskich znaków skarbowych akcyzy. W sumie mundurowi ujawnili ponad tysiąc takich paczek papierosów.

Bezakcyzowy towar został zabezpieczony, a przewożący go mężczyźni zatrzymani zostali w policyjnym areszcie. Jak ustalili policjanci wartość uszczuplenia podatku akcyzowego wynosi ponad 17 tys. złotych.

Za przestępstwo akcyzowe kodeks karno skarbowy przewiduje wysoką grzywnę oraz przepadek mienia.

JK

 

Powrót na górę strony