Aktualności

Opole Lub: Policyjny program: „Bezpieczna kobieta”

Data publikacji 30.09.2016

Techniki samoobrony, pierwsza pomoc i rozwiązywanie konfliktów - to tylko część zagadnień, które będą przedmiotem kolejnej edycji programu profilaktycznego organizowanego przez opolskich policjantów dla mieszkanek powiatu pod hasłem: „Bezpieczna kobieta”. Zajęcia będą odbywały się od 11 października w Karczmiskach.

11 października odbędzie się w Karczmiskach inauguracyjne spotkanie programu prewencyjnego: „Bezpieczna Kobieta". Tegoroczna edycja zaplanowana jest na sześć popołudniowych spotkań odbywających się raz w tygodniu. Organizowane przez opolską policję zajęcia mają na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa, kształtowania świadomości prawnej  wśród kobiet oraz poprawienia ich sprawności fizycznej i umiejętności reagowania w sytuacjach zagrożenia. Spotkania będą prowadzone w formie pogadanek i warsztatów z zakresu prawa, psychologii i prewencji kryminalnej oraz praktycznych zajęć z zakresu samoobrony i udzielania pierwszej pomocy. Zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne odbywać się będą w budynku karczmiskiem szkoły.

Już dziś pod numerem telefonu opolskiej policji 081 8288238 można zgłosić swój udział w zajęciach. Zapisy będą trwały do 07 października. Poprzednia edycja przedsięwzięcia realizowanego przez opolską policję cieszyła się ogromnym zainteresowaniem mieszkanek powiatu. 

E.Ż.

Powrót na górę strony