Aktualności

Biała Podl.: Zatrzymani podpalacze lasów

Data publikacji 30.09.2016

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu zatrzymali 25 i 29 latka, którzy odpowiedzą za podpalenie lasów. Straty jakie wyrządzili na szkodę nadleśnictwa szacowane są na około 15 tys. zł. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty podpaleń.

Do jednego z pożarów doszło w połowie września. Przed godz. 16.00  dyżurny komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony przez dyspozytora PSP w Białej Podlaskiej w miejscowości Żerocin w gm. Drelów. Z informacji wynikało, że ogień trawił część lasu.  Na miejsce oprócz strażaków pojechali także policjanci.

Jak ustalono, doszło do celowego podpalenia lasu.  W wyniku pożaru Nadleśnictwo Międzyrzec Podlaski wyceniło straty na 5 tys. zł

Jak ustalili policjanci prowadzący sprawę  podpaleń, to nie jedyne takie przestępstwo do jakiego doszło w ostatnim czasie. Okazało się, że sierpniowy pożar do którego doszło na terenie Leśnictwa Witoroż, również był skutkiem podpalenia. Sprawca podpalił  ściółkę leśną  i spowodował zagrożenie dla 90-letniego drzewostanu powodując  straty w wysokości około 10 tys. zł.

Kryminalni z międzyrzeckiego komisariatu ustalili sprawców tych podpaleń. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gm. Drelów w wieku 25 i 29 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty podpalenia. O ich losie zadecyduje sąd.

RC

 

 

      

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na górę strony